Naši lektoři

Karla Gorná

Vystudovala jsem anglický jazyk a literaturu pro střední školy na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. V letech 2001 – 2011 jsem vyučovala anglický jazyk na základní a střední škole. Od roku 2012 se specializuji na výuku dospělých jako lektor kurzů pro veřejnost a individuální výuku. Na Gymnáziu BMA vyučuji kurzy od úplných začátečníků až po středně pokročilé. Kurzy navštěvují všechny věkové skupiny – od maminek na rodičovské dovolené až po důchodce. (Rychlost výuky odpovídá potřebám skupiny.)

Markéta Guńková

V roce 2017 jsem absolvovala Gymnázium BMA a nyní studuji český jazyk a filologii na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Momentálně pracuji jako editor a korektor projektu Národně-právního dědictví pro Akademii věd ČR.

Lucie Chytilová

Jsem absolventkou Gymnázia BMA a vystudovala jsem Matematickou Analýzu na Slezské univerzitě v Opavě. Dále jsem studovala ekonomii v oboru Finance na VŠB-TU Ostrava, kde jsem získala i doktorát v oboru Systémové inženýrství a informatika. Mám dlouholeté zkušenosti s doučováním matematiky, fyziky a angličtiny. Od roku 2011 se věnuji přípravným kurzům na přijímací zkoušky na VŠ – medicína, OSP a TSP. Momentálně bydlím ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde pracuji na Gymnáziu BMA a několikrát týdně učím i na VŠB-TU Ostrava.

Denisa Kasíková

Jsem absolventkou magisterského studia na Ostravské univerzitě v oborech Španělský jazyk a literatura a Učitel odborných předmětů. Dále jsem rovněž na Ostravské univerzitě získala bakalářský titul v oboru Španělština ve sféře podnikání. V Portugalsku jsem absolvovala několik kurzů portugalštiny a ve Španělsku kurzy španělštiny. Ovládám také základy katalánštiny a jsem držitelkou diplomu z francouzštiny. Mám dlouhodobé zkušenosti s překladatelstvím i učitelstvím v několika jazykových školách. Nyní působím jako učitelka španělštiny na Gymnáziu BMA a dále jako tlumočnice, lektorka španělštiny a obchodní překladatelka.

Spencer Steel

Jsem Američan, narodil jsem se ve státě Iowa a většinu svého života jsem prožil mimo USA. Během svého středoškolského studia jsem strávil 5 let v Česku a v létě 2018 jsem dokončil studium na University of Northwestern in St. Paul v Minnesotě, kde jsem obdržel titul bakalář věd. Studoval jsem kineziologii, marketing a Bibli. V současné době žiji ve Frýdlantu nad Ostravicí se svou ženou a pracuji na Gymnáziu BMA.